FAQ

Don't see your question answered here? Shoot us an email! We'll get back to you as soon as we can.

Frequently asked questions

1. האם זאת האמת?


האם זאת האמת?

המציאות, בשבילי, היא האמת.

האמת היא מה שנמצא לפנינו, מה שבאמת קורה. בין אם זה מוצא חן בעינינו ואם לא.

עכשיו יורד גשם- "לא אמור לרדת גשם" זו רק מחשבה. במציאות אין דבר כזה "אמור" או "לא אמור" אלו רק מחשבות שאנו כופים על המציאות. בלי "אמור" ו"צריך" אנחנו יכולים לראות את המציאות כפי שהיא, ואנחנו חופשיים לפעול ביעילות, בבהירות ובשפיות.

כשאתם שואלים את השאלה הראשונה, אל תמהרו. 'העבודה' עוסקת בגילוי האמת הנובעת מן המקום העמוק ביותר שלכם. אתם מחכים עכשיו לתשובות שלכם, לא שלאחרים ולא לדבר כלשהו שלימדו אתכם. זה עלול להיות מבלבל - אתם נכנסים לאזור לא-ידוע. בעודכם ממשיכים לצלול עמוק יותר, הרשו לאמת שבתוככם לצוף ולפגוש את השאלה. היו עדינים כשאתם מתמסרים לחקירה. תנו לתהליך להשתלט עליכם לחלוטין.
2. האם אתם יכולים לדעת בוודאות שזאת האמת?


האם אתם יכולים לדעת בוודאות שזאת האמת?

אם התשובה לשאלה 1 היא 'כן', שאלו את עצמכם: "האם אני יכול/ה לדעת בוודאות שזאת האמת?

במקרים רבים ההצהרה נראית נכונה, בוודאי, התפישות שלנו מבוססות על אמונות מושרשות, שמעולם לא נחקרו.

פעמים רבות בשיחות בין אנשים, בכלי תקשורת ובספרים, אנשים מצהירים הצהרות בנוסח "אין די הבנה בעולם", "יש יותר מדי אלימות", או "עלינו לאהוב יותר איש את רעהו". גם אני נהגתי להאמין להצהרות האלה, הן נשמעו רגישות, נדיבות ואכפתיות. אך משלב מסוים ואילך הבחנתי בכך, שהאמונה בהן - יוצרת בתוכי מתח ודאגה שהפריעו לשלווה הפנימית שלי.

לדוגמה, כששמעתי את האמירה לפיה "אנשים צריכים לאהוב יותר זה את זה" התעוררה בי השאלה: האם אפשר לדעת בוודאות שזאת האמת? האם אני באמת יכולה לדעת בתוכי שאנשים צריכים לאהוב יותר? גם אם כל העולם מספר לי שזה כך, האם זאת אכן האמת?" לתדהמתי, כשהקשבתי לקול הפנימי שלי הבנתי שהעולם הוא מה שהוא, לא יותר ולא פחות. מבחינת המציאות אין "אמור להיות".

יש רק "מה שיש", כמו שזה, כרגע. האמת קודמת לכל סיפור. וכל סיפור, לפני שעבר חקירה פנימית, מסתיר מעינינו את האמת.

מאז יכולתי לשאול ביחס לכל סיפור שעלתה ממנו אי-נוחות: "האם אני יכולה לדעת בוודאות שזאת האמת"? ובתשובה, כמו בשאלה, הייתה התנסות חדשה: התשובה הייתה 'לא'. עמדתי איתן בתוך התשובה הזאת - בפני עצמי, שלווה וחופשיה. איך ייתכן ש'לא' היא התשובה הנכונה? לפי כל מה שהכרתי קודם ולפי כל הספרים התשובה אמורה הייתה להיות 'כן'. אבל גיליתי, שהמציאות היא מה שהיא ואיש לא יכתיב אותה. במחיצת ה'לא' הפנימי הזה התחלתי לראות שהעולם הוא תמיד כפי שהוא אמור להיות, בין אם התנגדתי לו ובין אם לא. למדתי לקבל את המציאות בכל לבי. אני אוהבת את העולם, ללא תנאים.

אם תשובתכם עדיין 'כן', יופי. אם נראה לכם שאתם יכולים לדעת בוודאות שזאת האמת, המשיכו לשאלה 3.
3. איך אתם מגיבים כשעולה בכם המחשבה הזאת?


איך אתם מגיבים כשעולה בכם המחשבה הזאת?

בעזרת שאלה זו מתחילים להבחין בסיבה ובתוצאה הפנימיות.

אפשר לראות שאמונה במחשבה מסוימת מובילה להרגשה לא נוחה, להפרעה, שעשויה לנוע בין אי-נעימות מתונה לבין פחד או פניקה. טבעכם הוא האמת וכשאתם מתנגדים לו ישנה הרגשה של חוסר טבעיות. מתח אינו נחווה לעולם כהרגשה טבעית כפי ששלווה נחווית.

לאחר שארבע השאלות מצאו אותי, שמתי לב למחשבות כגון "אנשים צריכים לאהוב יותר זה את זה," ורואה שהן גורמות לי לאי-נוחות. הבחנתי בכך, שלפני המחשבה הזאת הייתי רגועה. מוחי היה שקט ורגוע. זאת מי שאני בלי הסיפור שלי. לאחר מכן, בתוך השקט של המודעות, התחלתי להבחין ברגשות שעלו בי עקב אמונה או היקשרות למחשבה. בתוך השקט יכולתי לראות, שאם אאמין במחשבה, התוצאה תהיה אי-נוחות ועצב.

כששאלתי "איך אני מגיבה כשאני מאמינה במחשבה שאנשים צריכים לאהוב יותר?" ראיתי שלא זו בלבד שחשתי אי-נוחות, אלא שגם עלו במוחי תמונות כדי להוכיח שאותה מחשבה משקפת את האמת. עופפתי לעולם לא קיים. הגבתי לכך באמצעות חיים בתוך גוף מתוח, הרואה הכל מבעד לעיניים מפוחדות, מהלכת מתוך שינה, שרויה בסיוט אינסופי. התרופה הייתה פשוט לחקור. אני אוהבת את השאלה השלישית. ברגע שתענו עליה לעצמכם, ברגע שתבחינו בסיבה ובתוצאה של המחשבה, הסבל שלכם יתחיל להתפענח.
4. מי תהיו ללא המחשבה הזאת?


מי תהיו ללא המחשבה הזאת?

זאת שאלה רבת עוצמה. דמיינו שאתם במחיצתו של האדם שכתבתם עליו שהוא לא עושה מה שלדעתכם הוא צריך לעשות. כעת, רק לדקה או שתיים, עִצמו עיניים, ודמיינו מי תהיו אם לא תאמינו במחשבה הזאת. במה יהיו חייכם שונים באותו מצב, ללא המחשבה הזאת? הישארו בעיניים עצומות והתבוננו באותו אדם ללא הסיפור שלכם. מה אתם רואים? מה הרגשתכם כלפיו או כלפיה ללא הסיפור? איזו אפשרות מועדפת עליכם: להתייחס אליו או אליה, עם הסיפור שלכם או בלעדיו? באיזה מצב מורגשת יותר נדיבות? באיזה מצב מורגשת יותר שלווה?

עבור אנשים רבים, החיים ללא הסיפור שלהם הם משהו בלתי נתפש. אין להם נקודת התייחסות למצב כזה. לכן רבים עונים עליה ב"אני לא יודע/ת". אנשים עונים גם "אהיה חופשי/ה", "אהיה רגוע/ה, "אהיה אדם אוהב יותר", "אוכל להבין את המצב בצורה בהירה יותר ולפעול ביעילות."

בלי הסיפורים שלנו, לא זו בלבד שאנחנו מסוגלים לפעול בבהירות ובלי פחד אנחנו גם החבר, המקשיב. אנחנו אנשים שחיים באושר. אנחנו הערכה והכרת-תודה, שהפכו טבעיות כמו הנשימה עצמה. אושר הוא מצב טבעי למי שיודע שאין מה לדעת ושכבר יש לנו כל מה שאנחנו צריכים, כאן ועכשיו.
שלושת ההיפוכים


כדי לעשות את ההיפוך, שַכתבו את ההצהרה שלכם. הפעם כִתבו אותה כאילו היא נכתבה עליכם. במקום שבו כתבתם שֵם של מישהו אחר, רשמו את שמכם.

במקום "הוא" או "היא" רשמו "אני".

למשל: "פול צריך להיות נדיב אלי"

הופך ל"אני צריכה להיות נדיבה לעצמי" (היפך לעצמי).

ול"אני צריכה להיות נדיבה לפול"(היפוך לאחר).

סוג אחר הוא היפוך של 180 מעלות, היפוך לניגוד: "פול לא צריך להיות נדיב אלי". הוא לא צריך להיות נדיב, כי הוא לא כזה (לדעתי) לא מדובר כאן בעניין מוסרי, אלא בָּאמת כפי שהיא.

אולי תגלו שלושה, ארבעה, או יותר היפוכים למשפט אחד. אולי רק אחד מההיפוכים יישמע לכם אמיתי. בדקו אם ההצהרות ההפוכות אמיתיות כמו ההצהרה המקורית שלכם, או אמיתיות יותר ממנה. למשל, נדמה שההיפוך "אני צריכה להיות נדיבה לעצמי" אמיתי כמו ההצהרה המקורית או אפילו יותר, כי כשאני חושבת שפול צריך להיות נדיב אליי, אני מתמלאת בכעס ובטינה ויוצרת לעצמי מתח. אין זה מעשה נדיב במיוחד. אילו הייתי נדיבה לעצמי, לא הייתי צריכה לצפות לנדיבות מאחרים.

בהיפוך לאחר "אני צריכה להיות נדיבה אל פול" נכון גם הוא לפחות כמו ההצהרה המקורית. כשאני חושבת שפול צריך להיות נדיב כלפיי, ומתמלאת בכעס, אני מתייחסת אל פול מאוד לא בנדיבות, במיוחד במחשבתי. מוטב שאתחיל בעצמי ואתנהג כמו שאני רוצה שפול יתנהג.

ובאשר להיפוך "פול לא צריך להיות נדיב כלפיי"- זאת ודאי הצהרה אמיתית יותר מהיפוכה. הוא לא צריך להיות נדיב, כי הוא לא כזה. זאת המציאות. או- איך פול יכול להיות נדיב אליי כאשר אני לא נדיבה אליו? אז זה נכון, פול לא צריך להיות נדיב לאדם שלא נדיב אליו בחזרה, זה לא מה שהיית רוצה בשבילו.

130 - 400 Brooksbank Avenue, North Vancouver, British Columbia, V7J 2C2, Canada

©2018 SWEAT VANCITY.